3. Dobós Turisztika Tábor a Magas-Tátrában

Újra eltelt egy esztendő, és elérkezett iskolánk turisztikai tábora, amely ismét a csodálatos Felvidéket – azon belül a Szlovák Paradicsomot és a Magas-Tátrát – vette célba. A tavalyi siker után nem volt kérdés, hogy ebben az évben is megszervezem a programot, így immár a 3. Dobós Turisztikai Tábort indíthattuk útjára.

Idén is megtöltöttünk egy teljes autóbuszt, hiszen a csapat a diákokkal és a felnőtt kísérőkkel együtt összesen 50 főt számlált. Külön örömünkre szolgált, hogy egykori diákjaink is köreinkben voltak, és jelenlétükkel erősítették a közösséget. A gyerekek között akadtak olyanok, akik még csak most ismerkedtek ezzel a szabadidős tevékenységgel, így az ő első lépéseiket a rutinosabb táborozók segítették és felügyelték. A résztvevők között természetesen sok visszatérő arcot is köszönthettünk.

Az első napon korán indultunk, majd bemelegítésként a Szlovák Paradicsomban túráztunk. Útunk egy lenyűgöző szurdokvölgyön vezetett keresztül, ahol számtalan létra és palló tette izgalmassá az előrejutást. A nap végén elfoglaltuk a szállásunkat, és kipihentük magunkat, hogy újult erővel vágjunk neki a következő napi kihívásoknak.

A második napot a szállásunktól indulva egy hagyományos túrával kezdtük: felkapaszkodtunk a Lomnici-nyeregre, ahonnan csodálatos panoráma tárult elénk.

A harmadik napon busszal a Csorba-tóhoz utaztunk. Itt a változékony időjárás miatt már alkalmazkodnunk kellett a körülményekhez, de a kitűzött célt így is sikeresen teljesítettük: felértünk az Elülső-Szoliszkó-csúcsra. A magasban a felhők folyamatos játéka lenyűgöző látványt nyújtott, és mindannyian átérezhettük a természet monumentális erejét. A Csorba-tóhoz visszatérve maradt idő egy kis szabadprogramra is. A szállásra végül vonattal utaztunk vissza, a vasútállomástól a panzióig tartó rövid utat azonban sajnos már elkapó esőben kellett megtennünk.

A szállásunk kényelmi színvonalát és az ellátás minőségét ezúttal sem érhette kifogás. A festői környezetben fekvő panzió szobái tiszták és otthonosak voltak, a felszolgált ételek pedig rendkívül finomnak és bőségesnek bizonyultak.

Hálásan köszönjük sofőrünknek a biztonságos és zökkenőmentes utazást. Rajta kívül köszönettel tartozom kedves munkatársaimnak: Murányi Beátának, Nézőné Kormos Andreának és Karkusné Tóth Máriának illetve Daragó Richárdnak mint szülőnek a kíséretért, a segítségért és a tábor sikeres lebonyolításáért.

Találkozzunk jövőre is! Vár a Tátra!

Sashalmi Sándor


3. Dobós turisztika tábor diákszemmel

Az idei évben is megrendezésre került a turisztikai tábor, immár harmadik alkalommal. Őszintén megvallva már nagyon vártuk, mivel csak jó emlékeink vannak róla. A tábor négy napos volt: ebből három napot túrázással töltöttünk, egyet pedig utazással, városnézéssel és vásárlással.

2026 június 15-én indultunk el Szlovákiába, ahol gyönyörű tájakon áthaladva, körülbelül négyórás utazás után érkeztünk meg a Szlovák Paradicsomba, ahol sikeresen megkezdtük a túrázást. Először egy patakon keresztül haladtunk fa pallókon, majd hatalmas létrákon másztunk fel. A túra során többször is megpihentünk, és miközben csodáltuk a tájat, kellemes tempóban visszaértünk a kiindulópontra.

Ezután elindultunk a szállásra, és fürdés után egy finom vacsorában volt részünk. Egy kiadós alvást követően pedig kezdetét vette a második nap. Reggel fél kilenckor indultunk a Lomnici-nyereg felé frissen és üdén. A tavalyi csapat tagjai különösen örültek, hiszen az előző évben olyan nagy volt a köd, hogy szinte semmit sem láttunk. Idén azonban minden elképzelésünket felülmúlta a látvány, hiszen már a nyereg felé vezető út is csodálatos volt, a felvonózás és a lomnici nyereg pedig elképesztő élményt nyújtott. Egy kicsit sétáltunk és nézelődtünk, majd elindultunk lefelé. Az út nagyon jó hangulatban telt, amely a szálláson is folytatódott. Ezután következett a kiadós vacsora, majd a jól megérdemelt pihenés.

A harmadik napon a Csorba-tótól indulva, egy felvonóút után úgy volt, hogy az időjárási körülmények miatt nem megyünk fel a Szoliszkó-csúcsra. Végül azonban sikerült meggyőznünk tanár urat, hogy mégis tegyük meg az utat, és hiszitek vagy sem, a kisebb köd ellenére is olyan látvány tárult elénk, amely örökre megmarad bennünk. A túra végén még tettünk egy sétát a tó körül, majd este, a vacsora után tovább folytatódott a jó hangulat. A nap fáradalmait kipihenve jöhetett az alvás.

A negyedik napra már nem terveztek nagyobb túrát, ennek ellenére tettünk egy félórás kitérőt egy hegyoldalban. Egy gyors vásárlás után pedig már haza is indultunk. Összességében, csak úgy, mint tavaly, hatalmas élmény volt az egész tábor, és bármikor szívesen megismételném. Nagyszerű volt a barátokkal való nevetés, a felejthetetlen vacsorák és a hihetetlen túrák sora. Bár a túrázás némi fáradtsággal jár, az élmények örökre megmaradnak – ezt garantálni tudom!

Karanyic Janka (8.a)


Iskolánk szervezésében lehetőségünk nyílt részt venni egy négynapos túratáborban, Szlovákiában. Az első napon az Alacsony-Tátrában túráztunk, azon belül a Szlovák Paradicsomban, a Suchá Belá útvonalon. Vadregényes és kalandos túra volt, létrákkal és hatalmas sziklákkal.

Másnap már a Magas-Tátrában, a Lomnici-nyereg környékén túráztunk, ami sokak számára nehéznek bizonyult, de a gyönyörű táj mindenkit kárpótolt.

Az utolsó napon a Csorba-tóhoz kirándultunk, majd felmentünk a Szoliszkó-csúcsra. A csúcson szintén csodálatos látvány fogadott bennünket: havas hegycsúcsok és tengerszemek tárultak elénk. A fáradtság ellenére mindenért kárpótolt a látvány, hiszen megcsodálhattuk Szlovákia legszebb részeit.

Sajnos osztályfőnökünkkel betegsége miatt nem tudtunk részt venni az osztálykiránduláson, de osztályunk többsége eljutott erre a túratáborra, aminek nagyon örültünk.

a 9.a osztály