10 éves jubileumát ünnepelte az idén az iskolai nyári némettábor. A tábor Nemcsikné Pinczés Györgyi tanárnő ötlete alapján valósult meg, és a német munkaközösség minden nyelvtanára aktív szerepet vállal benne. Ebben a kurzusban Bujdosó Judit, Ferencné Major Klára, Mezey Rita, Nyisalovits Anita és Vancsó-Tóth Lívia tanárnők is vezettek foglalkozásokat.
A nyelvi táborra június 22-24. között került sor. A 10. és 11. évfolyamról 12 bátor tanuló vállalta azt, hogy délelőtt 9-től délután 3-ig csak a német nyelvvel foglalkozik az iskolában a nyári hőség ellenére. A tábornak saját tanrendje és órarendje volt. A tábornyitó rengeteg játékkal kezdődött, de a foglalkozások is mindig játékosak, oldottak voltak. Nemcsikné tanárnő saját tananyagot készített minden évfolyam számára.
Az idén a témák között az évszakok, az autózás, Eger nevezetességei és a városi élet előnyei voltak a témák. A tanulók gyakorolták az érettségin és nyelvvizsgán előforduló szóbeli feladattípusokat: képleírás, egy témáról beszélni, véleményt alkotni, érvelni. A tábor egy projektmunkával zárult. A csoportok elmesélhették németül, hogy számukra milyen is lenne az ideális iskola.
Úgy gondolom, mindenki jól érezte magát és nyelvileg is sokat fejlődött.
Ne felejtsétek: Englisch ist ein Muss, aber Deutsch ist ein Plus.
Nemcsikné Pinczés Györgyi, szervezőtanár
